Tornado e fuqishme godet Wuhanin, erërat morën me vete gjithçka që u dilte përpara, të paktën 19 viktima

KINE

Të paktën 12 person kanë humbur jetën dhe mbi 240 tjerë janë lënduar, pasi dy tornado të ndryshme njëra pas tjetrës kanë goditur Wuhan në Kinë ka bërë të ditur agjencia e lajmeve Sinhua.

Sipas të dhënave të agjencive të lajmeve kineze ka ende shumë persona të humbur, ndërsa të lënduarit deri tani janë rreth 250 persona.
Erërat e tornadove kanë kaluar 200 km/h duke shkaktuar dëme të mëdha, shkatërruar shtëpi dhe rrëzuar pemë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.