Tornadot godasin sërish jugun e SHBA

tornadot godasin serish jugun e shba

tornadot godasin serish jugun e shba

21:00 20/06/2023

1 viktimë e dhjetëra të plagosur në Misisipi

Një person humbi jetën dhe dhjetëra të tjerë u plagosën pasi një tornado e fuqishme goditi shtetin federal të Misisipit në Shtetet e Bashkuara.

Tornado goditi qytetin jugor bregdetar të Mos Pointit, duke shkatërruar më tepër se 100 ndërtesa e duke shkaktuar dëme të shumta materiale.

Brigjet jugore të Shteteve të Bashkuara janë goditur ditët e fundit nga një seri tornadosh që i kanë marrë jetën disa personave.

Autoritetet amerikane thonë se fenomenet e motit të keq pritet të prekin të paktën 50 milionë banorë në zonat juglindore të Shteteve të Bashkuara.

Tv Klan

Të ngjashmeBurimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne :bopta sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts