Torturoi të birin 18 muajsh deri në vdekje pasi ishte i bezdisshëm, nëna me dashnorin e saj dënohen me burg përjetë

torturoi te birin 18 muajsh deri ne vdekje pasi ishte i bezdisshem nena me dashnorin e saj denohen me burg perjete

Një nënë e keqe, e quajtur Sian Hedges mund të shihet duke gënjyer në pamjet e policisë se ajo nuk e kishte prekur djalin e saj të vrarë Alfie teksa sot është burgosur me të dashurin e saj. Hedges mund të shihet duke shtrënguar një shishe Coca Cola në pjesën e pasme të një makine policie, ndërsa një oficer e pyet atë për plagët e djalit. Hedges përgjigjet: ‘Çfarë do të thuash?’ para se të shtojë  ‘po bëni shaka?!’.

Nëna e tmerrshme më pas mund të shihet e shtrirë mes lotëve të krokodilit teksa thotë: ‘Nuk i kam bërë asgjë’. Hedges dhe  ish i dashuri i saj janë dënuar me burgim të përjetshëm sot për vrasjen ‘e keqe dhe torturuese’ të vogëlushit të pambrojtur.

Ajo dhe ish-i i saj Jack Benham masakruan pamëshirshëm djalin 18 muajsh Alfie Phillips gjatë një sulmi ‘të furishëm’ në shtëpinë e tyre në Kent në vitin 2020 – më pak se dy muaj pasi dyshja vrasëse u takuan. Alfie pësoi më shumë se 70 lëndime në trupin e tij të vogël kur u rrah për vdekje dhe u mbyt nga çifti gjatë periudhës së pandemisë.

Të ushqyer nga kokaina, uiski dhe kanabisi deri në orët e hershme të mëngjesit, Hedges, 27 vjeç dhe Benham, 35 vjeç, kryen një natë ‘disipline të dhunshme’ pasi e quajtën Alfie-n ‘të mërzitshëm dhe të bezdisshëm”.

Vogëlushi vdiq me një mori mavijosjesh, brinjë të thyera, krahë dhe këmbë, dhe gjithashtu kishte gjurmë kokaine dhe alkool në organizmin e tij, pas sulmit barbar që ndodhi në banesën e tyre. Sot, një gjykatës e burgosi ​​përgjithmonë dyshen e keqe, ndërsa Hedges do të kalojë minimumi 19 vjet pas hekurave dhe Benham 23 vjet.  Hedges u takua me ish-dashnorin e saj ushtarak Benham në shtator 2020 në një shtëpi miqsh të përbashkët ku dyshja do të blinin drogë. Ajo ishte ende në lidhje me babanë e Alfie, Sam Phillips, në atë kohë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts