Trafikantët u kapën kur po shkëmbenin mallin/ Detaje të reja nga operacioni antidrogë, gomonet e sekuestruara të pajisura me…

Janë zbuluar detaje të reja në lidhje me një operacion ndërkombëtar antidrogë të zhvilluar sot në ujërat shqiptare.

Gazetari Enrik Mehmeti ka zbuluar se një prej gomoneve të përdorura nga trafikantët ka qenë e pajisur me 3 motorrë të rrallë me nga 350 kuaj fuqi, me qëllim për të transportuar drogën në ujërat e detit Adriatik.

Ai ka shtuar se pritet që të ketë edhe arrestime të tjera në kuadër të këtij operacioni që ka nisur prej disa ditësh edhe nga pala italiane.

  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts