Tragjedi në brigjet afrikane, qëndruan mbi një muaj në det, gjenden të vdekur 60 emigrantë në një varkë peshkimi

Më shumë se 60 emigrantë janë gjetur të vdekur në një varkë peshkimi në Kepin e Verdës në Afrikën Perëndimore.

Sipas asaj që shkruajnë mediat greke, varka është parë të lundrojë në det për më shumë se 1 muaj. Sakaq mësohet se janë shpëtuar 38 persona, duke përfshirë fëmijë dhe gra.

Varka e peshkimit u gjend 320 km larg ishullit Sal, me të cilën refugjatët ishin duke u larguar nga Kepi i Verdës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts