Tragjedi në Chicago

21:30 14/03/2021

Të shtëna me armë në disko, 2 të vrarë dhe 15 të plagosur

TĂ« paktĂ«n 15 njerĂ«z tĂ« moshĂ«s nga 20 nĂ« 44 vjeç u goditĂ«n nga tĂ« shtĂ«nat me armĂ« nĂ« njĂ« diskotekĂ« nĂ« lagjen Park Manor nĂ« Çikago, duke mbetur tĂ« plagosur, ndĂ«rsa dy persona mbetĂ«n tĂ« vrarĂ«. Ata ranĂ« pre e breshĂ«risĂ« sĂ« plumbave nga brenda diskotekĂ«s.

Sipas zyrtarëve të policisë, katër armë u gjetën në vendin e ngjarjes. Policia identifikoi dy të vrarët si 30-vjeçaren Rayneesha Dotson dhe 29-vjeçarin Lionel Darling.

Zyrtarët e policisë thanë se ndër njerëzit e plagosur nga të shtënat të dërguar në spitale, disa janë në gjendje të mirë, një pjesë në gjendje kritike dhe të tjerët iu nënshtruan operacioneve kirurgjikale. Sipas policisë, një individ që pësoi plagë në këmbë refuzoi kujdesin mjekësor në vendngjarje.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.