Tragjedi në futboll, ndërron jetë talenti 17-vjeçar i Juventusit

Tragjedi në botën e futbollit, Brajan Dodien, një djalë 17-vjeçar i rritur në akademinë e Juventusit, ka ndërruar jetë.

dodien

Në vitin 2015 Dodien, i cili ishte vetëm 11 vjeç u diagnostikua me një tumor, por më 6 janar 2019 ai u kthye në fushë me ekipin U-15 të Juventusit ku u aktivizua 10 minuta nga fundi në sfidën e fituar ndaj Bolonjës me rezultatin 3-1.

Një lajm i trishtë për futbollin dhe për Juventusin ku ka ndërruar një nga talentet më premtues të akademisë bardhezi.

Gjithashtu klubi bardhezi me anë të një postimi në profilin e saj zyrtar në “Twitter” ka shkruar se është afër dhimbjes së familjes për Didien: “Juventusi qëndron afër dhimbjes së familjes së Brajan Dodien.”

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.