Tragjedi në futboll, portieri 23-vjeçar ndërron jetë pas përplasjes në fushë me sulmuesin kundërshtar


Një tragjedi e vërtetë ka ndodhur në kampionatin rus të futbollit teksa ka ndërruar jetë në moshë 23-vjeçare portieri Aleksander Shishmarev.

portieri

Në ndeshjen midis Krasnaja Zvezda dhe Baltiks, Shishmarev u përplas keq në fushë me sulmuesin mik duke pësuar një kolaps në fushë. Doktorët ndërhynë për 1 orë në përpjekje për t’i shpëtuar jetën portierit të Zvezdas, por ishte e kotë.

Shkaku i ndarjes nga jeta të Shishmarev është futja e gjuhës brenda duke i bllokuar rrugët e frymëmarrjes. I gjithë futbollit vendas është trishtuar për ndarjen nga jeta në moshë kaq të re të portierit rus i cili kishte premisa për të ardhmen.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.