Tragjedi në Itali, futbollisti 19-vjeçar ndërron jetë pas një ataku kardiak


Një tragjedi e rëndë ka ndodhur në Itali ku ka ndërruar jetë futbollisti Marko Tampo si pasojë e një ataku kardiak në zemër.

ui

19-vjeçari ishte i izoluar në shtëpi pasi vetëm pak ditë më parë kishte rezultuar pozitiv me covid-19, por goditja në zemër ka qenë fatale për të riun duke e lënë të vdekur në vend. Familjarët e tij kanë thirrur menjëherë ambulancën, por pa sukses.

Tampo ishe një futbollist me të ardhme të madhe, lindur në Itali dhe me origjinë nga Kongo. 19-vjeçari kishte nënshkruar kontratë të re me skuadrën e Altetiko Fiuxhit, por pa mundur të debutojë. Lajmi ka tronditur të gjithë Italinë duke u përhapur me shpejtësi të madhe.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.