Tragjedi në Serbi/ Katër të rinj shqiptarë humbin jetën në aksident, 2 të tjerë të plagosur (EMRAT)

tragjedi ne serbi kater te rinj shqiptare humbin jeten ne aksident 2 te tjere te plagosur emrat

Katër të rinj shqiptare kanë vdekur mbrëmjen e te shtunes në një aksident automobilistik që ka ndodhur në rrugën kryesore Novi Pazar – Ribaric, jo larg Lukarit, ndërsa dy persona të tjerë kanë mbetur të lënduar.

Sipas informacioneve te mediave serbe të gjithë të vdekurit ndodheshin në një veturë të markës “Volkswagen Golf”, me targa të Kraljevës, e cila është përplasur drejtpërdrejt me një automjet të së njëjtës markë që po shkonte ta takonte, pas së cilës kanë zbritur nga rruga.

Novi

Aksidenti ka ndodhur për shkak të shpejtësisë së parregulluar dhe rrëshqitjes së rrugës, ku janë përfshirë tre automjete.

Mesohet se viktima janë: Amel Ibrahimi (21), Mithat Hami (23), Senad Derlek (22) dhe Amar Ujkani (21)

(bALKANwEB)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts