Tragjedia me 8 të vdekur në koncertin e reperit, Travis Scott do të paguajë shpenzimet mortore

Reperi i njohur Travis Scott do të paguajë shpenzimet mortore për 8 personat që vdiqën në Festivalin Astroëorld në Hjuston.

Ngjarja e rëndë ndodhi gjatë koncertit të këngëtarit. Po ashtu mediat e huaja raportojnë se Scott do të ofrojë kujdes falas për shëndetin mendor dhe ndihmë shtesë për ata që janë prekur nga tragjedia.

Pas ngjarjes së rëndë, ku turma e njerëzve u shtyp, 30-vjeçari po përballet me reagime të ashpra, pasi akuzohet se po vazhdonte koncertin edhe pse situata kishte dalë jashtë kontrollit.

Mësohet se po ashtu se këngëtari ka anuluar koncertet.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.