Tragjedia në Kavajë/ Dy djemtë hynë për t’u larë në det, pas dallgëve babai tenton t’i shpëtojë, si ndodhi ngjarja e rëndë në plazhin e Vilë Boshtovës

Një ngjarje e rëndë u raportua ditën e sotme në plazhin e Vilë Boshtovës, në Kavajë. Babai Elvis Halilaj dhe dy djemtë e tij të mitur rreth 13 dhe 15 vjeç, u mbytën në det.

Sipas informacioneve, deti ka qenë i trazuar dhe me dallgë të mëdha. Fillimisht dy djemtë kanë hyrë për tu larë, por janë rrezikuar për shkak të dallgëve. 50-vjeçari ka hyrë t’i shpëtojë, pasi dyshohej se një nga fëmijët po mbytej. Por situata ka qenë e vështirë dhe për shkak të dallgëve e kanë patur të pamundur të dilnin në breg.

[embedded content]

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts