Tragjedia në spitalin Covid në Tetovë/ Arben Ahmetaj mesazh ngushëllues për jetët e humbura: Lutje për shërim të shpejtë të të lënduarve

Zv/kryeministri i propozuar Arben Ahmetaj ka shprehur ngushëllimet për jetët e humbura nga spitali Covid në Tetovë.

Ministri i Financave Arben Ahmetaj, duke folur gjate nje konference te shtypit ne mbyllje te vitit, ku ka deklaruar se ekonomia shqiptare ka dale nga kriza dhe po rritet gradualisht./r/n/r/nFinance Minister Arben Ahmetaj, speaking during a press conference at the closing of the year, which stated that the Albanian economy has emerged from the crisis and is gradually increasing.

Me anë të një postimi në Facebook, Ahmetaj lutet për shërim të shpejtë të të lënduarve.

“Ngushëllime të ndjera familjeve që humbën sot tragjikisht njerëzit e dashur në ngjarjen në spitalin e Tetovës. Lutje për shërim të shpejtë të të lënduarve”, shkruan Ahmetaj.

Më herët për ngjarjen kanë shprehur ngushëllime edhe kryeministri Edi Rama, kryetari i PD, Lulzim Basha dhe Presidenti Ilir Meta.

Deri tani nga zjarri në spitalin e Tetovës kanë humbur jetën 14 persona.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.