Tragjike në Kosovë, fëmija 11-vjeçar mbytet në pishtinë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të hënë komunën e Drenasit, ku një fëmijë njëvjeçar është mbytur, pasi ka rënë në pishinë në fshatin Likoshan.

Rastin e ka bërë të ditur drejtori i QKMF-së në, Ismet Bogiqi.

Bogiqi deklaroi se vdekjen e fëmijës e ka konstatuar ekipi i mjekëve nga Qendra e Mjekësisë Familje në Drenas.

“Trupi i pajetë i viktimës është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore”, tha ai.

Rasti raportohet të ketë ndodhur rreth orës 18:00, ndërkaq, ende nuk dihen detajet e tjera të ngjarjes.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.