Trajner kikboksi, i dyshuar për disa krime në të shkuarën, ky është organizatori i sulmit ndaj KFOR-it që u arrestua sot në veri të Mitrovicës

Policia e Kosovës ka arrestuar sot Milun Milenkoviç- Llune, njëri nga udhëheqësit e formacionit kriminal “Mbrojtja Civile”. Milenkoviç ishte edhe organizatori kryesor i sulmeve ndaj forcave të KFOR-it dhe Policisë së Kosovës që ndodhën më 29 maj 2023 në Zveçan. Arrestimin e tij e ka bërë të ditur ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla. […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts