Trajneri i Tirolit tregon prapaskenat me Vrionin: Ishte dëshira e Juves, nga kjo varet mbijetesa
Transferimi i Xhakomo Vrionit te skuadra e Svarovski Tirol në Austri, duket se nuk ka qenë një lëvizje rastësore e sulmuesit shqiptar vetëm për të gjetur më shumë hapësira në futbollin e të rriturve por nëj kërkesë e Juventusit. Pas ndeshjes së Kupës së Austrisë ku Vrioni shënoi golin e parë në sfida zyrtare me klubin e tij të ri, trajneri i skuadrës, Tomas Silberberger, ka treguar se si u arriti huazimi i lojtarit të cilin ai e vlerësoi si një talent.

vrioni

“Ishte dĂ«shira e Juventusit qĂ« ai tĂ« bashkohej me ne”, tregoi trajneri pĂ«r 22-vjeçarin shqiptar i cili mendohet se do tĂ« zĂ«vendĂ«sojĂ« danezin Nikolai Frederiksen i cili shpĂ«rtheu nĂ« sezonin e kaluar nĂ« radhĂ«t e skuadrĂ«s austriake dhe pĂ«r tĂ« pritet transferimi nĂ« njĂ« ekip tjetĂ«r. Silberberger Ă«shtĂ« i bindur se Vrioni Ă«shtĂ« njĂ« lojtar edhe mĂ« i kompletuar.

“Sa i pĂ«rket kĂ«rkesave bazike, ai Ă«shtĂ« njĂ« futbollist i kompletuar. Me shumĂ« mundĂ«si ka mĂ« shumĂ« dĂ«shirĂ« dhe njĂ« jetĂ« mĂ« profesioniste se Nikolai. Ai vjen nga Juventusi dhe ne jemi njĂ« pikĂ« shumĂ« e vogĂ«l nĂ« hartĂ«n e futbollit nĂ« EuropĂ«. Por ai e pranoi shumĂ« mirĂ« njĂ« gjĂ« tĂ« tillĂ«. Xhakomo Ă«shtĂ« lojtari i radhĂ«s entuziazmues pĂ«r ne dhe mbijetesa jonĂ« varet nga marrĂ«veshje tĂ« tilla”, theksoi tekniku i Tirolit.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.