Trajneri i Zvicrës: Nuk e merituam eliminimin, i krijuam probleme ekipeve të mëdha

trajneri i zvicres nuk e merituam eliminimin i krijuam probleme ekipeve te medha


Zvicra u eliminua në çerekfinalen e Europianit pasi u mposht nga Anglia pas penalltive. Pas sfidës foli edhe trajneri Murat Jakin i cili u shpreh i zhgënjyer.

murat yakim OK

“Një eliminim që dhemb shumë. U përpoqëm dhe krijuam shumë raste. Jam i zhgënjyer për lojtarët e mirë dhe për të gjithë kombin zviceran. Anglia nuk shfaqi shumë rrezikshmëri. Nuk e meritonim të shkonim në shtëpi, por mund të qëndrojmë krenar. Paraqitja e mirë nuk mjaftoi për të kaluar më tutje. Penalltitë janë çështje fati, por ne nuk e kishim me vete. Në këtë Europian, i krijuam Kombëtareve të mëdha shumë probleme, kështu që largohemi nga Gjermania me kokën lart“, përfundoi Jakin.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” © Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts