Transferimi i shekullit/ “Gjithçka që ndodhi ishte e shpejtë”, Mesi prezantohet tek PSG-ja: Kam folur me Nejmarin, ja cilët ndikuan në zgjedhjen time…


Pritjes i erdhi fundi! Transferimi i shekullit, Lionel Mesi tashmë zyrtarisht tek skuadra e PSG-së. 6 herë fituesi i “Topit të Artë” u prezantua përpara mediave në sallën e konferencës për shtyp në stadiumin “Parc des Princes”.

MESI 5

LIVE KONFERENCA PËR SHTYP E LIONEL MESIT –

11:36 – “Sa i përket ndikimit në Ligue 1, unë mendoj se Kampionati po shkon në një nivel tjetër. Edhe në të drejtat televizive, dhe partneritete marketingu. Të gjithë tani duan të shohin PSG-në e Messit. Kjo rrit vlerën e klubeve të tjera. Presidentët e tjerë më falënderuan për transferimin. Ne nuk po e bëjmë këtë vetëm për klubin, por edhe për Francën dhe Ligue 1.”

11:31 – Para se të largohesha nga Barça, u thashë tifozëve: Unë gjithmonë do të jem mirënjohës për dashurinë e treguar. Është shtëpia ime. Kam përjetuar shumë që nga fëmijëria ime. Ata e dinin që unë do të shkoja në një ekip konkurrues sepse jam fitues. Nuk kisha asnjë dyshim se PSG ndau qëllimet e mia. Të shohim nëse takohemi përsëri me Barçën.”

11:29 – “Unë e kam ndjekur Ligue 1 sepse kam miq këtu, siç thashë. Ligue 1 është një kampionat që ka përparuar mirë vitet e fundit, veçanërisht falë PSG-së. E bën atë më konkurruese. Konkurrentët gjithashtu po përparojnë dhe duan të mposhtin Parisin. Do të jetë një stadium i ri, kundërshtarë të rinj”

11:28 – “Nejmar? Po, natyrisht, siç thashë më herët, unë tashmë njoh njerëz këtu. Kur shikoj skuadrën, shoh shumë mundësi për të arritur qëllimin. PSG dhe unë po kërkojmë të njëjtën gjë. Tani që jemi ribashkuar, shpresoj se do të jemi më të fortë për të arritur atje. Nejmar, Di Maria, Paredes: Kam pasur kontakte me disa lojtarë. Ky ishte ndikimi më i madh.”

11:26 – “Mendoj se po vij në një ekip të suksesshëm. Unë mund të ndihmoj skuadrën duke u përpjekur të jap maksimumin tim. Ëndrra ime është të jem në gjendje të fitoj edhe njëherë Champions-in”

11:24 – “Detajet e vogla do të bëjnë diferencën. Ne e dimë se sa e vështirë është Liga e Kampionëve, edhe PSG-ja gjithashtu. Duke qenë shumë afër fitimit të tij, është gjithmonë e vështirë. Duhet një grup i bashkuar, i fortë. Edhe pak fat, sepse ky është një faktor përcaktues. Jo gjithmonë fiton më i miri.”

11:22 – “Në Barcelonë, sapo u lançua njoftimi për shtyp, tifozët ndodheshin jashtë! Eshte cmenduri. Shpresoj se mund ta shijoj shumë këtë stadium dhe qytet. Dhe shpresoj se do të jetë një sezon i mrekullueshëm.”

11:20 – “Gjithçka që më ka ndodhur javën e fundit, ishte e vështirë, e papritur, por në të njëjtën kohë, shumë e shpejtë. Ka shumë entuziazëm. Unë jam shumë i lumtur që jam këtu. Unë duhet t’i kem asimiluar të gjitha këto ndjenja për një javë. Ne bëmë atë që mundëm.”

11:22 – Në Barcelonë, sapo u lançua njoftimi për shtyp, tifozët ndodheshin jashtë! Eshte cmenduri. Shpresoj se mund ta shijoj shumë këtë stadium dhe qytet. Dhe shpresoj se do të jetë një sezon i mrekullueshëm.

VIJON…

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.