Transmetoi aktivitete politike ditën e heshtjes zgjedhore, ja gjoba që vendosi KQZ-ja për RTSH-në


Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka gjobitur me 2 milionë lekë Radio Televizionin Shqiptar, pasi kanë paraqitur aktivitete politike më datë 24 prill, ditën e heshtjes zgjedhore.

celibashi

Lajmin e bëri të ditur Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi në mbledhjen e sotme të KQZ.

“RTSH 2 dhe RTSH Kukësi kanë transmetuar aktivitetet gjatë ditës së heshtjes zgjedhore.

KQZ vendos marrjen e masës administrative për RTSH në vlerën e 2 milionë lekë gjobë. Ky vendim hy në fuqi menjëherë dhe postohet në fletoren zyrtare, kundër këtij vendimi mund të ankimohet në Kolegjin Zgjedhor, brenda 5 ditëve nga hyrja në fuqi”, tha Celibashi.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.