Transportonte emigrantë të paligjshëm, arrestohet 19-vjeçari në Lezhë

Policia e Lezhës ka vënë në pranga 19-vjeçarin O.E., pasi transportonte emigrantë ilegalisht në kufirin me Malin e Zi. Bëhet me dije se 19-vjeçari u kap në flagrancë në dalje të qytetit të Lezhës, teksa transportonte me automjetin e tij tip “Volkswagen”, 4 emigrantë nga vendet e treta, drejt Malit të Zi, me destinacion final, vendet e BE-së.

NJOFTIMI:

Drejtoria Vendore e Policisë Lezhë

Finalizohet operacioni policor i koduar “Befasia” kundër transportimit të emigrantëve, me qëllim kalimin e paligjshëm të kufirit.

Transportonte nga Tirana, drejt Shkodrës, emigrantë nga vendet e treta, kapet në flagrancë dhe arrestohet 19-vjeçari.

Sekuestrohet automjeti me të cilin transportoheshin emigrantët.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme të DVP Lezhë, në bazë të informacioneve të siguruara nga inteligjenca policore, për një shtetas që transportonte emigrantë, me automjetin e tij, që ata të kalonin ilegalisht kufirin me Malin e Zi, kanë finalizuar operacionin policor të koduar “Befasia”, si rezultat i të cilit u vu në pranga shtetasi O. E. 19 vjeç, banues në Tiranë.

19-vjeçari u kap në flagrancë në dalje të qytetit të Lezhës, teksa transportonte me automjetin e tij tip “Volksëagen”, 4 emigrantë nga Vendet e Treta, që ata të kalonin ilegalisht pkk, drejt Malit të Zi, me destinacion final, vendet e BE-së.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua automjeti me të cilin transportoheshin emigrantët.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Lezhë vunë në pranga shtetasin A. N., 30 vjeç, pasi u kap në Shëngjin, duke lëvizur me automjet, në cenim të masës së sigurisë “Arrest në shtëpi”, të caktuar nga Gjykata, për armëmbajtje pa leje.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts