Trashësia e dëborës bllokon Bypass-in e Qafë Murrizit, policia u kërkon shoferëve të përdorin gomat dimërore

trashesia e debores bllokon bypass in e qafe murrizit policia u kerkon shofereve te perdorin gomat dimerore
trashesia e debores bllokon bypass in e qafe murrizit policia u kerkon shofereve te perdorin gomat dimerore

Në zonën e Qafë Murrizit kushtet atmosferike dhe moti i keq janë ende duke shkaktuar problematika për drejtuesit e automjeteve.

Mësohet se trashësia e dëborës vijon të mbetet problem për qarkullimin e automjeteve në zonë, ndërsa ka raportime edhe për mungesë të energjisë elektrike në zonë.

Sakaq, policia u ka bërë apel qytetarëve që kalojnë në këtë zonë që të pajisin automjetet e tyre me goma dimërore për të ruajtur sigurinë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts