Trazira në Aeroportin e Kabulit, qëllohet me armë gjermani, reagojnë autoritetet

Një gjerman është qëlluar me armë teksa po përpiqej të arrinte në aeroportin e Kabulit.

Lajmi është konfirmuar nga autoritetet gjermane.
“Personi i plagosur është në spital, fatmirësisht jashtë rrezikut për jetën”, kanë thënë autoritetet. Të shtënat janë dëshmi se ka një kaos në rritje në Aeroportin e Kabulit.

Agjencia e lajmeve gjermane shkruan se fluturimet nga vendi islamik për në vendet Evropiane po bëhet i vështirë, pasi ushtarët talebanë kanë rrethuar aeroportin dhe po vështirësojnë kalimin e refugjatëve.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.