Trazirat e përgjakshme në sfidën AEK-Dinamo, ministri i Brendshëm grek anulon vizitën me Ballën

Pas përgjakjes së sfidës AEK-Dinamo Zagreb, ku një i ri humbi jetën dhe u plagosën 6 të tjerë, ministri i Brendshëm grek, Giannis Oikonomou ka anuluar vizitën me homologun e tij shqiptar, Taulant Balla.

Mësohet se takimi mes dy zyrtarëve të lartë, ishte planifikuar që të mbahej në Kakavijë.

Duke marrë shkas nga trazirat e mëdha, ministri ka qëndruar në Athinë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts