“Trazirat emocionale do të jenë tronditëse”, libri i ri apokaliptik i Princ Harry-t shuan shanset për t’u pajtuar me vëllain e tij

Lajmi se Princ Harry po përgatit të botojë bigrafinë e tij duket se ka shuar shanset që marrëdhënia me babanë e tij dhe vëllain e madh, Princin William , të përmirësohej.

Sipas gazetës “Penguin Random House” , e cila promovoi librin, libri zbulues i Harry do të jetë ” një biografi e thellë dhe e përzemërt e një prej personaliteteve më magjepsëse të kohës sonë “.

Duka i Sussex shkroi biografinë e tij me zbulime për jetën e tij brenda familjes mbretërore me ndihmën e shkrimtarit dhe gazetarit amerikan fitues të Çmimit Pulitzer John Joseph Meringer .

Sidoqoftë, ndërsa faqja në internet amerikane e të famshëm Page Six, shkruan se ky është ” libri i dekadës “, i cili kur të dalë në fund të vitit 2022 pritet të ” shkruajë histori”Shtypi britanik është kthyer kundër “deleve të zeza” të familjes mbretërore dhe thekson se Harry nuk ka lejen e mbretëreshës për librin apokaliptik ndërsa babai i tij, Princi Charles dhe të gjithë anëtarët e familjes mbretërore mësuan për biografinë e dukës.

Zyrtarët e Pallatit i thanë Daily Mail se ” ka një ndjenjë në rritje tronditjeje dhe zemërimi në të gjitha pallatet dhe në të gjithë anëtarët e familjes së Harry-it për modelin e librit “. Trazirat emocionale ndërsa presin më shumë se një vit që libri të botohet do të jenë torturuese “, tha një zyrtar i lartë i Buckingham.

Pse Princat Charles dhe William nuk do të jenë në gjendje të përgjigjen në ato që shkruan Harry për ta?

Problemi për trashëgimtarin e fronit, Charles dhe për të dytin në radhë, Princ Ëilliam, është se për shkak të pozitës së tyre të lartë në hierarkinë e monarkisë, çfarëdo që përmend libri për ta, ata nuk do të jenë në gjendje ta hedhin poshtë atë , besnike ndaj Traditës së Mbretëreshës Elizabeth ” kurrë mos u ankoni, kurrë mos shpjegoni.

Princi Charles është jashtëzakonisht i zhgënjyer me lajmin që vellai i tij ka në punime një libër apokaliptik për familjen mbretërore pa dijeninë e tij. Sipas burimeve pranë Princit të Uellsit, Charles mendoi se ai kishte një marrëdhënie të mirë me Harry – më mirë sesa ajo me Ëilliam.

” Le ta pranojmë, Harry nuk ishte asnjëherë afër dukeshës së Cornëall. Nëse ai përmend në libër marrëdhëniet e tyre të tensionuara, do të jetë shumë shkatërruese në një kohë kur Charles po përgatit terrenin për ta bërë mbretëreshën e saj “- pohon një burim nga pallati.

Zyrtarët mbretërorë gjithashtu kanë shprehur frikën se libri apokaliptik i Princit Harry mund të lërë në hije festimet për Jubileun e Mbretëreshës Elizabeth

Në të njëjtën kohë, në verën e vitit 2022 , Princi Ëilliam do të jetë 40 vjeç dhe do të jetë 25 vjetori i vdekjes së Princeshës Diana. Sidoqoftë, të gjitha këto ngjarje pozitive për imazhin e monarkisë duket se lënë në hije librin e ri të Harrit me pasojat e mbetura, për momentin, të paparashikueshme.

Neë York Post raporton se britaniku me gjak blu ka marrë një paradhënie prej 20 milion dollarësh për shkrimin e librit, nga të cilat 1 milion dollarë u mor nga gazetari amerikan John Joseph Meringer.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.