Trazirat në Lindjen e Mesme ‘zhvendosen’ në SHBA/ Shkelma, grushte e sende të forta në rrugët e Nju Jorkut mes izraelitëve dhe palestinezëve (VIDEO)

Edhe pse Izraeli e Hamasi kanë vendosur armëpushim në Rripin e Gazës, trazirat, janë zhvendosur diku tjetër, në SHBA.

Mediat e huaja kanë publikuar pamjet ku, grupe palestineze përfshihen në sherre masive me grupe izraelite në Nju Jork.

Nuk kanë munguar në këto konflikte e përleshje, as përdorimi i grushteve, shkelmave apo sendeve të forta.

E jo në pak raste, policisë i është dashur të ndërhyjë për të vendosur në kontroll situatën, shkruajnë mediat e huaja.

Për më shumë ju ftojmë të ndiqni pamjet.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.