Trazirat në veri të Kosovës, Kremlini: Mbështesim Serbinë pa kushte. Të respektohen të drejtat e popullatës serbe!

Rusia ka komentuar situatën e tensionuar në veri të Kosovës, ku mbështet popullatën serbe. Zëdhënësi i Kremlinit, Dimitry Peskov u shpreh se duhet të mbrohen të drejtat dhe interesat e serbëve në Kosovë, teksa theksoi se Rusia po i ndjek me vëmendje trazirat në Kosovë. “Ne mbështesim Serbinë dhe serbët pa kushte. Ne konsiderojmë se […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts