Tre burra me origjinë shqiptare kapen me 3.6 milionë paund drogë

tre burra me origjine shqiptare kapen me 3 6 milione paund droge
tre burra me origjine shqiptare kapen me 3 6 milione paund droge

Tre burra janë akuzuar në lidhje me kapjen më të madhe të drogës në Inverclyde, pasi policia gjeti bimë kanabisi me vlerë 3.6 milionë paund në një bastisje në qendër të qytetit Greenock.

Oficerët hynë në ambientet në West Stewart Street të dielën si pjesë e një operacioni të udhëhequr nga inteligjenca dhe zbuluan fermën gjigante të marijuanës.

Mësohet se të arrestuarit e moshës 37, 32 dhe 25 vjeç janë shtetas shqiptarë. Detektivët dhe një ekip mjeko-ligjor i Policisë së Skocisë ishin në vendngjarje gjatë gjithë ditës së djeshme dhe oficerët po qëndrojnë përsëri atje sot. Forca konfirmoi se një ‘sasi e madhe’ bimësh ilegale ishte sekuestruar pasi u ekzekutua një urdhër kontrolli në ndërtesë.

Inspektori i detektivit Gordon Smith tha: “Ky rimëkëmbje thekson angazhimin tonë për të luftuar krimin e rëndë dhe të organizuar dhe për t’i mbajtur komunitetet tona të sigurta nga dëmi i shkaktuar nga drogat ilegale. “Mbështetja nga anëtarët e publikut është jetike si pjesë e punës sonë për të sjellë para drejtësisë ata që janë përgjegjës për furnizimin me substanca të paligjshme.”

Në dhjetor 2020, oficerët e policisë së komunitetit gjetën një fabrikë kanabisi prej 1 milion paund në Port Glasgow.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts