Tre raketa ruse godasin depon e naftës në Ukrainën qendrore, tre të plagosur

Tre raketa ruse thuhet se kanë goditur një depo nafte në rajonin qendror të Dnipropetrovsk, thotë guvernatori rajonal.

Valentyn Reznichenko tha në Telegram se raketat shkatërruan një depo nafte afër qytetit të Novomoskovks, duke çuar në një zjarr të madh që lëndoi tre persona.

Një foto e postuar së bashku me mesazhin në Telegram, tregon tymin e zi të dendur që ngrihet nga zona.

Reznichenko thotë se zjarrfikësit që atëherë e kanë shuar zjarrin. BBC nuk e ka verifikuar incidentin.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *