Tre raste asimptomatike me COVID izolojnë qytetin me 1,2 milionë banorë në Kinë

Kina ka vendosur një tjetër qytet në izolim.

Qyteti Yuzhou, në provincën Hena rreth 800 km në jug të Pekinin , njoftoi se 1,2 milionë banorët e tij do të duhej të qëndronin në shtëpi për të parandaluar përhapjen e Covid.

Shkak për këtë është bërë identifikimi i tre rasteve asimptomatike,  të COVID-19 .

Ende nuk është vendosur sesa do të zgjasë kjo masë, ndërsa sipas autoriteteve banorët e qytetit nuk mund të lëvizin nëse nuk kanë marrë lejen përkatëse.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.