Trefishohen rastet ditore me Covid-19 në SHBA, nuk ndodhte prej 3 muajsh

SHBA

Në SHBA ka pasur një rritje të lartë të rasteve me Covid-19 ditët e fundit. Në 24 orët e fundit rastet e reja janë trefishuar dhe kanë shkuar në mbi 74 mijë. Shifra kaq të larta nuk kisht pasur prej 3 muajsh.

Ndërsa ditën e enjte ishin 27.956 raste të reja më covid-19. Në rritjen e rasteve të reja si në SHBA dhe në vende të tjera të botës ka ndikuar përhapja e versionit indian Delta.

SHBA është një nga vendet më të prekura nga Covid-19. Që prej nisjes së pandemisë janë regjistruar 34,054,952 raste nga të cilët kanë ndërruar jetë 608,815 persona.

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.