Treni përplas punëtorët në Gjermani, të paktën 2 viktima

15:16 04/05/2023

Të paktën 2 persona kanë humbur jetën kur një tren pasagjerësh ka përplasur një grup punëtorësh në Këln të Gjermanisë. Dyshohet se të paktën 5 persona kanë mbetur të plagosur, por ende nuk është konfirmuar zyrtarisht numri i saktë i tyre.

Disa punëtorë të tjerë ndodhen në gjendje shoku, pasi kanë qenë dëshmitarë të goditjes dhe vrasjes së dy kolegëve të tyre të cilët po punonin afër shinave.

Një zëdhënës i policisë shprehet se është ende shumë herët për të nxjerrë shkaqet e këtij aksidenti ndërsa në vendngjarje kanë mbërritur ekipet e emergjencës. Ndërkaq, linja hekurudhore midis qyteteve të Këlnit dhe Bonit ka ndalur së funksionuari përkohësisht.

Klan News

Të ngjashmeBurimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts