Tronditi botën me historinë e tij/ Prej gati 300 ditësh në spital, 44-vjeçari vuan ende pasojat e Covid

Viti i kaluar ka qenë tepër i rënduar për shumë persona, për shkak të prezencës më agresive të COVID-19. Teksa numri i rasteve të reja po pësonte ulje në të gjithë botën, disa persona, patën vështirësi të madhe të shëroheshin.

Alex Castro nga Sandy, Oregon ishte i aftë të notonte, të gatuante, por tani mezi hedh hapat dhe lëviz vetëm në dhomën e ndenjes. Pasojat e Covidit i ndikuan në zemër, mushkëri dhe veshka.
Ai u infektua me koronavirus para se të kishte vaksinë. Gruaja e tij tha se fillimisht nuk e morën seriozisht virusin dhe mendonin se ishte grip i zakonshëm.

Castro qëndroi 299 ditë në spital, 108 prej këtyre ditëve i kaloi në kujdes intensiv.

Edhe pse periudha kritike ka kaluar, dhe babai 44-vjeçar ka dalë nga spitali, ai do të duhet të marrë mbështetje oksigjeni për gjithë jetën, transmeton “CBS”.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.