Trump: Biden “armik i shtetit”

[embedded content][embedded content]

12:50 04/09/2022

Sulmon FBI-në në takimin elektoral në Pensilvani

Ashpërsohen retorikat mes Joe Biden dhe Donald Trump, teksa zgjedhjet e mesit të mandatit në Shtetet e Bashkuara janë vetë 2 muaj larg.

Pak ditë pasi Biden e quajti linjën e tij politike një rrezik për demokracinë, Trump iu kundërpërgjigj me një akuzë po aq të ashpër shefit aktual të Shtëpisë Bardhë, duke e quajtur një armik të shtetit.

Duke folur përpara mijëra mbështetësve në Pensilvani, Trump akuzoi Biden se po e përdor FBI-në si armë kundër tij. Për këtë iu referua aksionit të agjentëve federalë në rezidencën e tij në Mar a Lago në fillim të gushtit, në kërkim të dokumenteve sekrete që ish-presidenti nuk i dorëzoi kur la mandatin, por që vetë Trump pretendon se nuk i ka.

Madje gjatë fjalimit të tij dy orësh, pjesën më të rëndësishme ia kushtoi këtij operacioni. Trump shprehu bindjen se që në zgjedhjet e 8 Nëntorit për Kongresin, do të nisë largimi i Biden.

Tv Klan

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com