Trupat ruse kanë lënë pas mina dhe eksplozivë të tjerë në rajonin e Kievit

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelenskiy dhe një numër autoritetesh të tjera kanë akuzuar trupat ruse se kanë lënë pas mina dhe eksplozivë të tjerë në tërheqjen e tyre në rajonin e Kievit . Në Irpin , ekuipazhet kanë gjetur 643 objekte shpërthyese. Zelensky deklaroi se po punohet për pastrimin e territorit nga eksplozivët

Ekspertët e çminimit që shkonin në Irpin thanë se do të duheshin muaj, nëse jo vite, për të pastruar të gjitha rajonet që rusët kishin mbajtur rreth Kievit. Këto zona janë të çliruar, por asnjë ushtar apo civil nuk po feston. Ka vetëm pikëllim dhe zemërim.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts