Trupat ruse rrëmbejnë nënkryetarin e një rajoni në Ukrainën veriore

Trupat ruse kanë rrëmbyer nënkryetarin lokal në rajonin Sumy të Ukrainës veriore.

Lajmi u bë i ditur nga kreu i rajoni Dmytro Zhyvytskyi, shkruan BBC.

Zona ndodhet pranë kufirit rus dhe është sulmuar nga artileria ruse e cila ka rrethuar rajonin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *