“Trysnia duhet t’i ushtrohet Beogradit, jo Prishtinës”, Kurti i prerë: Kryetarët e komunave vendosen vetëm pas zgjedhjeve të reja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se vetëm pas zgjedhjeve të reja në veri të vendit mund të ketë kryetarë të rinj për komunat me shumicë serbe. Në një deklaratë për mediat, Kurti është shprehur se “sundimi i ligjit duhet të vlejë për të gjithë dhe se nuk mund të ketë asnjë pakicë të […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts