Turi i kryeministrit në Diasporë, Indrit Hoxha: Rama, personi që nuk respekton vendimin për votën e diasporës

turi i kryeministrit ne diaspore indrit hoxha rama personi qe nuk respekton vendimin per voten e diaspores
turi i kryeministrit ne diaspore indrit hoxha rama personi qe nuk respekton vendimin per voten e diaspores

Sekretari për Diasporën i PD Indrit Hoxha ka komentuar turin që pritet të nisë kryeministri Edi Rama në Diasporë.

Ai u shpreh se Rama është pikërisht personi përgjegjës që nuk respekton vendimin e Gjykatës Kushtetuese për t’i dhënë të drejtë vote diasporës shqiptare, e cila sipas tij do reagojë ndaj këtij përgjegjësi.

“Rama ka deklaruar qe do nise nje tur ne Diaspore!!!
Personi pergjegjes qe nuk respekton vendimin e gjykates kushtetuese per ti dhene te drejte Diaspores Shqiptare te votoje eshte pikerisht Edi Rama.
Diaspora do reagoje ndaj ketij pergjegjesi qe nuk lejon Diasporen Shqiptare te votoje”, shkroi ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts