Turistët ikën pa paguar nga restoranti në Berat, reagon Meloni: Më vjen turp, Italia që dua të përfaqësoj s’përflitet për këto ngjarje

turistet iken pa paguar nga restoranti ne berat reagon meloni me vjen turp italia qe dua te perfaqesoj sperflitet per keto ngjarje

Pasi urdhëroi ambasadorin italian në Shqipëri që të paguante faturën e turistëve italianë në një restorant në Berat, vjen reagimi i kryeministres Giorgia Meloni.

Në një postim në rrjetin social në Facebook, Meloni ka shprehur keqardhje për ngjarjen, teksa shkruan se i vjen turp dhe se nuk dëshiron që Italia të përflitet për ngjarje të tilla.

Kujtojmë se pak ditë më parë vetë kryeministrja italiane bëri pushime në Shqipëri.

  • foto galeri

Postimi i plotë:

Ndërsa isha në Shqipëri, kryeministri Rama më tregon historinë e 4 italianëve që u arratisën në një restorant lokal pa paguar faturën. Kujdestari, pasi fotot e arratisjes u bënë virale, tha se ishte ende i lumtur sepse bashkatdhetarët tanë kishin ngrënë mirë dhe ishin të lumtur.

Me vjen turp, sepse Italia qe dua te përfaqësoj nuk është një Komb qe e ben veten te flase jashte per keto gjera, qe nuk respekton punen e te tjereve, qe mendon se eshte qesharake duke i bere te tjeret. Kështu vendosa t’i kërkoja ambasadorit të shkonte të bashkonte faturën, të cilën e pagova personalisht. Asgjë e madhe, në fakt as që raportova për këtë.

Megjithatë kjo në Itali ka krijuar edhe polemika, nga një opozitë që me sa duket preferon një tjetër imazh të Italisë. Më vjen keq sepse shpresoja që të paktën të gjithë të bien dakord për diçka kaq të parëndësishme.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts