Turizmi malor destinacioni i preferuar i turistëve të huaj, konsulenti i agjencive turistike: Ka rritje të kërkesave

turizmi malor destinacioni i preferuar i turisteve te huaj konsulenti i agjencive turistike ka rritje te kerkesave
turizmi malor destinacioni i preferuar i turisteve te huaj konsulenti i agjencive turistike ka rritje te kerkesave

TIRANE

Turizmi malor është kthyer në një destinacion të preferuar për vendasit, por edhe turistët e huaj.

Sipas konsulentit të rrjetit të disa agjencive turistike në vend Dashnor Memaj ka një rritje të kërkesave me rreth 10% për të vizituar zonat malore dhe se çmimet vijojnë të jenë të njëjta me 1 vit më parë.

Për sa i përket turizmit detar, Memaj nënvizon se vijon të preferohet Turqia dhe Greqia, kjo për shkak të cilësisë dhe shërbimit që ofrojnë resortet jashtë vendit , por edhe për shkak të abuzimeve me çmimet në Shqipëri.

Si një vend me potenciale të larta natyrore, Memaj shtron nevojën e krijimit të një kulture më të mirë për rritjen e shërbimeve dhe cilësisë së turizmit.

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts