Turqi, fenomen i rrallë, reja magjepsëse thjerrëzore jep pamje surreale në qiellin e Bursa-s

Qielli mbi qytetin turk Bursa mëngjesin e sotëm dukej surreal, me një pamje unike pas shfaqjes të një reje të bardhë thjerrëzore.

Retë thjerrëzore janë një fenomen i rrallë natyror që formohen pranë maleve apo kodrave kur ajri është i qëndrueshëm dhe i lagësht.

Retë thjerrëzore më shpesh shfaqen në dimër, por ato mund të vërehen edhe në periudha të tjera të vitit.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts