Turqi, macja me katër veshë merr vëmendje të madhe në rrjetet sociale

Një mace në Turqi, e cila ka lindur me katër veshë, po tërheq vëmendje të madhe në rrjetet sociale.

“Kur e mora në krahë, ndodhi dashuri në shikim të parë. Ajo u mësua me ne dhe ne u mësuam me të”, tha Canis Döşemeci, pronarja e maces me emrin Midas.

Ajo tha se emrin maces ia vuri sipas mbretit të Frigjisë.

Döşemeci ka hapur për macen edhe një profil në rrjetet sociale, që kjo mace e veçantë të mund të shihet edhe nga njerëzit e tjerë,

Në këtë profil, ajo u bën thirrje njerëzve të strehojnë kafshë, në vend që t’i blejnë ato.

Duke folur për këtë fenomen, veterineri Reshat Nuri Aslan tha se kishte mbetur shumë i befasuar, kur pa macen për herë të parë dhe vuri në dukje se bëhet fjalë për një mutacion gjenetik shumë të rrallë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.