Turqia dhe Rusia do të dërgojnë grurë falas në Afrikë

turqia dhe rusia do te dergojne grure falas ne afrike
turqia dhe rusia do te dergojne grure falas ne afrike

Turqia dhe Rusia kanë gjetur një marrëveshje për të dërguar grurë falas në vendet që kanë më shumë nevojë, veçanërisht në Afrikë.

Këtë e ka bërë të ditur presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, siç raporton Anadolu, duke thënë se ka folur drejtpërdrejt me Vladimir Putin.

“Ne kemi gjetur një marrëveshje se si të përdorim më shumë korridorin në Detin e Zi”, ku kalojnë anijet që transportojnë grurë, tha Erdogan, duke i bërë thirrje G20 që eksportet të arrijnë në vendet më pak të zhvilluara.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts