Turqia goditet nga 2 tërmete me magnitutë 4.2 ballë, ja ku ishin epiqendrat

Turqia është goditur nga dy lëkundje tërmeti me magnitutë 4.2 ditën e sotme.

Tërmeti i parë ndodhi në orën 12:16 të mëngjesit në Mugla. Kjo dridhje ndodhi në një thellësi prej 16.70 kilometra me magnitudë 4.2.

Tërmeti i dytë në 13.52 është në një thellësi prej 5.15 kilometra. Distanca nga epiqendra e tërmetit në Datça u mat si 53.93 kilometra.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.