Turqia, mbi 29 mijë raste të reja me COVID-19 në 24 orë dhe 146 vdekje

Turqia raportoi 29.762 raste të reja me koronavirus, duke përfshirë 1.142 pacientë simptomatikë, dhe 146 vdekje të tjera.

Numri i përgjithshëm i rasteve ka shkur në 3.091.282 milionë, kurse numri i të vdekurve në 30.462, sipas Ministrisë së Shëndetësisë.

Rreth 17.761 pacientë të tjerë kanë fituar betejën e tyre kundër virusit, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 2.882.643.

Numri i pacientëve me COVID-19 në gjendje kritike qëndron në 1.720, treguan shifrat e fundit.

Mbi 36,99 milionë teste janë bërë në Turqi deri më tani, duke përfshirë 221.738 gjatë ditës së kaluar.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *