Turqia miraton udhëtimin pa viza për qytetarët polakë

turqia miraton udhetimin pa viza per qytetaret polake
turqia miraton udhetimin pa viza per qytetaret polake

Turistët polakë nuk do të kenë më nevojë për vizë për të vizituar Turqinë, sipas Gazetës Zyrtare të vendit.

Shfuqizimi i vizave u miratua për qëllime turistike dhe kalimet tranzite me një periudhë maksimale qëndrimi prej 90 ditësh brenda 180 ditëve.

Turqia dhe Polonia kanë marrëdhënie të forta, kurse krerët e tyre shprehin vullnetin për të krijuar një këshill të nivelit të lartë të partneritetit strategjik për të forcuar më tej raportet dypalëshe.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts