Turqia tronditet nga një tërmet me magnitudë 4.5 ballë, ja ku ishte epiqendra

Turqia është tronditur nga nja tërmet me magnitudë 4.5 ballë mëngjesin e sotëm. Mediat e huaja shkruajnë se thellësia fokale vlerësohet në 5 kilometra.

Sipas Institutit Euro-Mesdhetar, epiqendra e tërmetit ndodhet 56 kilometra në veriperëndim të Kahramanmaras, në rajonin Yuksun.

Deri më tani nuk ka raportime për dëme materiale apo njerëzore.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts