“Tutorët me toga të zeza çfarë thonë?!”, pas vdekjes së 32-vjeçares tek “Ura e Dajlanit”, protestë homazh për gratë e vrara

tutoret me toga te zeza cfare thone pas vdekjes se 32 vjecares tek ura e dajlanit proteste homazh per grate e vrara
tutoret me toga te zeza cfare thone pas vdekjes se 32 vjecares tek ura e dajlanit proteste homazh per grate e vrara

Në Durrës është mbajtur një protestë homazh për gratë e vrara.Në vendin ku gjet e vrarë 32-vjeçarja Luljeta Preza janë ndezur qirinj.

Qytetarët në shenjë proteste janë shfaqur me pankarta në të cilën shkruhej, “Luftë Feminicidi”; “Tutorët me toga të zeza çfarë thonë”.

Gjithashtu shoqatat dhe shoqëria civile kanë bërë thirrje që të ndalet dhuna ndaj grave.

32-vjeçarja Luljeta Preza u gjet e vrarë poshtë “Urës së Dajlanit” në Durrës. “Ura e Dajlanit” në Durrës është bërë një vend strehim i punonjësve të seksit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts