Twitter teston postimet me 2500 karaktere

12:26 23/06/2022

Twitter po provon një opsion të ri që i lejon përdoruesit të shpërndajnë “shënime” që përmbajnë deri në 2500 karaktere. Postimet e zakonshme të platformës janë deri në 280.

Ky ndryshim Ă«shtĂ« kryer pasi pĂ«rdoruesit pĂ«rdorin fotografitĂ« pĂ«r tĂ« postuar njoftime tĂ« gjata dhe i drejtojnĂ« ndjekĂ«sit nĂ« burime tĂ« jashtme. Testimi do tĂ« vijojĂ« pĂ«r dy muaj pĂ«r njĂ« grup tĂ« vogĂ«l shkrimtarĂ«sh  nĂ« Kanada, Ghana, MbretĂ«rinĂ« e Bashkuar dhe SHBA.

Synimi është që audienca të qëndrojë në ekosistemin e Twitter dhe lexuesit të shohin një titull e më pas mund të lexojnë postimin e plotë duke klikuar në një link. “Ideja e Note është të mbushë vendin bosh të të shkruarit të vërtetë”, shprehet kompania.

Përdoruesit do të kenë mundësi t’i redaktojnë shënimet e tyre edhe pas publikimit./tvklan.al

“”Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al “”

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.