Tym dhe flakë/ Tensione në Kuvend, deputetët e opozitës hedhin tymuese dhe ndezin letra në sallë

tym dhe flake tensione ne kuvend deputetet e opozites hedhin tymuese dhe ndezin letra ne salle
tym dhe flake tensione ne kuvend deputetet e opozites hedhin tymuese dhe ndezin letra ne salle

Teksa ka nisur seanca plenare, deputetët e opozitës kanë hedhur tymuese në sallën e Kuvendit.

Që në nisje të fjalës së kryepalaramentares Lindita Nikolla, opozitarët, pasi kanë hedhur disa tymuese, kanë nisur që t’i bien tavolinave me duar në shenjë kundërshti. Ndërkohë Noka edhe pse u përjashtua, ndezi disa letra në sallë. Sakaq, Nikolla i bëri thirrje që t’i thërrasë arsyes.

Ndonëse situata në Kuvend nuk i ngjan atyre seancave të zakonshme, socialistët kanë vijuar me rendin e ditës, ku kanë vijuar me fjalimet e tyre, ndonëse duke hasur me protestën e opozitës.

[embedded content]
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts