U arratis nga kampi, por drejtuesit e MEK tentuan ta merrnin me forcë, zbardhet dëshmia e anëtarit: Në shenjë revolte…

Zbardhet dëshmia e anëtarit të MEK që u largua nga kampi i muxhahedinëve në Manzë. Gazetari Igli Çelmeta raportoi në një lidhje live për News24 se deklaroi se anëtari i MEK është marrë në pyetje nga Antiterrori për të kuptuar arsyet e largimit të tij nga kampi.

“Në shenjë revolte u largova nga kampi dhe nuk dua të qëndroj më aty”, mësohet të ketë thënë iraniani, i cili pas arratisjes nga kampi u strehua në një shoqatë të anëtarëve.

Ndërkohë, nga hetimet e Antiterrorit, ka dyshime se anëtari në fjalë ka pasur konflikte të vazhdueshme dhe se nuk ka qenë dakord për jetesën dhe rregullat brenda kampit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts